Світловодська районна організація профспілки працівників освіти і науки України

 

 

Світловодська районна  організація профспілки працівників освіти і науки України

 

 

 

Наказ МОН України від 20.01.2017 року № 81 " Про внесення змін до наказу МОН України від 26.02.2005 року № 557" nmo_81

 

Протокол засідання Міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати 327_kmu_

 

Проект рішення вісімнадцятої сесії Світловодської районної ради сього скликання " Про підвищеня тприфних розрядів педагогічним працівникам освіти" rishennya

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 28.12 2016 року № 1037 " Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" postanova_kmu_1037

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 року № 840 "Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та окремих галузей бюджетної сфери" postanova

 

  Лист звернення до громадської організації "Справедливість" від 10.11.2016 р. na_garyachu_liniyu_10_11_2016.doc

 

Адреса гарячої лінії з питань реформування гуманітарної сфери в Україні files/zvernennya_1.jpg files/zvernennya_2.jpg

 

Відповідь Світловодського об"єднаного управління пенсійного фонду України Кіровоградської області від 03.11.2016 р.files/pensiyniy_1_1.jpg    files/pensiyniy_1.jpg  

 

Текст листа до начальника Світловодського об"єднаного управління пенсійного фонду в Кіровоградській області щодо отримання пільгових пенсій педпрацівниками від 27.10.2016 р. pro_rozyasnennya_1.jpg  pro_rozyasnennya_2.jpg 

 

Відповідь Кіровоградської обласної організації профспілки щодо створення НВО від 20.10.2016 р.rozyasnennya_po_obednannyam.doc

 

Текст листа до голови Кіровоградської обласної організації профспілки по щодо створення навчально-виховних об"єднань від 13.10.2016 р. pro_rozyasnennya_schodo_stvorennya_nvo.doc

 

Лист МОН щодо функціонування опорних закладів освіти в Кіровоградській області від 06.10.2016р.     list_mon.pdf, list_mon 2.pdf

 

Текст виступу на конференції педагогічних працівників 30.08.2016 р. /vistup_na_serpneviy_konferencii.docx

 

Текст звернення до голови Кіровоградської ОДА по функціонуванні закладів освіти в умовах створення ОТГ від 07.06.16 р. /zvernennya_do_golovi_oda_po_stvorennyu_otg.doc

 

Текст листа звернення по виплаті винагороди 16.09.2015 р. /files/1.jpg  , /files/2.jpg

 

 

Текст звернення до депутата Довгого О. С. 25.11.14 р. list_dovgomu.docx

 

 

Текст виступу на конференції педагогічних працівників 29 серпня 2014 року /serpneva_konferenciya.docx

 

Текст листа до першого заступника голови Кіровоградської ОДА Серпокрилова В. М. 11.08.2014 р. list_serpokrilovu.docx

 

Текст звернення

Рябчун Н. І., голови районної організації профспілки,

до  депутатів районної ради на сесії районної ради

 23 квітня 2014 року

 

 

 

Шановний Руслане Станіславовичу,

 шановний Олексію Івановичу,

шановні депутати !

 

         Звертаюся до вас від освітянської сім’ї  віднестися з порозумінням до проблем освіти, перш ніж віддати свій голос за чи проти обмеження фінансування освітянської галузі.

         В цій залі сьогодні присутні представники різних професій, з різним соціальним забезпеченням, але майже  всі ви жителі села. Кому як не вам відомо, що школа на селі – це єдиний освітній, культурний центр де молодь не лише навчається, а і проводить своє дозвілля. Одним словом жива школа, живе село.

Але шкільне життя, яке залишається в пам’яті кожного із нас, повинне бути повноцінним. Діти повинні навчатися в теплих класах, що ми до сьогоднішнього дня мали, отримувати калорійне харчування, кожного дня підвозитися до школи. Шкільні аудиторії повинні постійно поповнюватися сучасними засобами навчання. Від усього цього залежить якісне навчання та виховання. Адже уже в школі,  в кожного вихованця закладаються не лише знання. Проводиться цілий ряд заходів виховного характеру і більшість з них спрямовані на патріотичне виховання.

Якість навчально – виховного процесу залежить від налаштування  його учасників, а в більшості від працівників кожного закладу. Від того, як добросовісно кожен із них буде виконувати свої обов’язки. Тому і не мало важно яку компенсацію кожен із працівників буде отримувати за свою роботу, як керівництво району оцінить роботу кожного з них.

Наша держава проходить не легкий етап свого життя. Вносяться зміни до законів, проходять реформи, і більшість із них не на користь народу. Однак, останні події показали, що голос народу має вагоме значення.

Шановні депутати,  сьогодні від вашого голосу залежить повноцінне функціонування освітянської галузі району. Зробіть свій  вірний  вибір.

 

 

 

 

 

Шановні колеги!

Просимо ознайомитися з текстом листа-звернення 

            Районна організація профспілки направляє лист Кіровоградської обласної організації профспілки для ознайомлення членів профспілки. Просимо провести профспілкові збори на яких обговорити даний лист та листи Центрального комітету профспілки до голови Комітету з питань освіти і науки Верховної ради України Гриневич Л. М.,  Міністерства освіти і науки України до Міністерства фінансів України ( розміщено на сайті відділу освіти, сторінка районної організації профспілки) і прийняти відповідні рішення.

         Підготуйте колективні листи або телеграми та направте на адресу в.о. Президента України, Голови ВРУ Турчинова О.В. та Прем’єр-міністра України Яценюка А.П.

 

 

 

 

Голова Р0 профспілки                                                          Н.РЯБЧУН

 

 

         22.04.2014    №    ___02/112__                       

на № ________     від  ___________             

Головам рай(міськ)комів профспілки працівників освіти і науки України,

ПК обласного підпорядкування.

 

Обласний комітет профспілки працівників освіти і науки України повідомляє, що прийняття постанов Кабінету Міністрів України №88 та №89 від 25 березня 2014 року якими передбачається граничний розмір надбавки за престижність педагогічної праці у розмірі 20% та 50% працівникам бібліотек у випадках нестачі фонду заробітної плати в установах і закладах освіти до кінця 2014 року, тягне за собою різке зменшення заробітної плати зазначених категорій працівників. У грошовому вимірі зменшення заробітної плати вчителя, вихователя, викладача та інших педагогічних працівників складатиме від 278 до 474 грн. і більше.

Зазначені постанови прийнято Кабінетом Міністрів України як однією з сторін Генеральної угоди в порушення норм цієї угоди та принципів соціального діалогу.

Крім того, таке рішення Уряду суперечить вимогам ст. 22 Конституції України, оскільки звужує трудові права педагогічних працівників на встановлений рівень заробітної плати, а норма про встановлення розміру надбавки керівником закладу суперечить ст. 247 КзпП України та ст. 38 Закону України про професійні спілки відповідно до яких вирішення питань оплати праці, розмірів надбавок в установі, організації має здійснюватися власником або уповноваженим ним органом разом з виборним органом первинної профспілкової організації.

Відповідно до ст. 103 Кодексу законів про працю України власник або уповноважений ним орган повинен повідомити працівника про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення не пізніше як за два місяці до їх запровадження або зміни.

Профспілка наполягає на тому, що будь-які рішення, які стосуються соціальних стандартів працівників мають бути максимально прозорими, обґрунтованими і, прийняттю такого рішення має передувати конструктивний соціальний діалог та завчасне запровадження заходів з мінімізації негативних соціальних наслідків, які можуть викликати соціальну напругу в трудових колективах, та в кінцевому підсумку можуть призвести до масових акцій протесту.

У зв’язку з зазначеним, обласний комітет профспілки працівників освіти і науки України підтримує таку принципову позицію Центрального комітету. Президією обкому профспілки направлено відповідні звернення до державних владних структур з вимогою скасувати постанови КМУ №88 та 89 від 25 березня 2014 року, та зняти з розгляду Верховною Радою України законопроекту №4648 від 07.04.2014р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» якими по суті, мають бути скасовані встановлені законодавством доплати на надбавки вчителям, як такі, що спрямовані на зниження рівня оплати педагогічних працівників та прийняті з порушенням чинного законодавства.

Просимо Вас провести відповідну роз’яснювальну роботу у первинних профспілкових організаціях щодо направлення листів, телеграм до в.о. Президента України, Голови ВРУ Турчинова О.В. та Прем’єр-міністра України Яценюка А.П. з вимогою негайного скасування даних постанов та недопущення прийняття законопроекту №4648.

 

 

Голова обкому профспілки                                                                   С.Л.Скалько

*****************************************************************************************************************

 

  МІНІСТЕРСТВО  ОСВІТИ  І  НАУКИ  УКРАЇНИ

 

Пр. Перемоги, 10,  м. Київ, 01135, тел. (044) 481-32-21, факс (044) 236-10-49

E-mail: [email protected], код ЄДРПОУ 38621185

 

Від 17.04.2014 р. № 1/10-949                                                

 

Кабінет Міністрів України

    

 

                  Міністерство освіти і науки України вкрай стурбоване можливими наслідками  застосування у сфері освіти окремих норм постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 року № 65 «Про економію державних коштів та недопущення  втрат бюджету». 

         Пунктом  12  Заходів  щодо економного та раціонального використання державних коштів, затверджених вищезазначеною постановою,       передбачено тимчасове  припинення встановлення доплат за виконання обов’язків тимчасово  відсутніх працівників. Крім того, пунктом 15 цих заходів  зобов’язано припинити заповнення вакантних посад.

         Застосування таких  обмежень у системі освіти неприпустимі, оскільки це стосується  оплати праці   працівників навчальних закладів, які заміщують тимчасово відсутніх  (хвороба, курсова перепідготовка, відпустка, вакансія тощо). Зокрема, у дошкільних навчальних закладах педагогічне навантаження    вихователя  складає 30 годин на тиждень. Наприклад, при 12-ти годинному  режимі роботи  закладу (або цілодобово, чи інший режим),  вихователі працюють позмінно:  І зміна - з  7.00 до 13.00,  ІІ зміна -  з 13.00  до 19.00. При  відсутності  одного  педагога,  інший вихователь   працює  дві   зміни,   адже,  діти не можуть  залишатись без  супроводу працівників закладу. Це стосується і інших  працівників  дошкільних навчальних закладів  та керівників груп продовженого дня у навчально-виховних комплексах, загальноосвітніх закладах.

          Просимо терміново прийняти рішення щодо внесення змін до пунктів 12,  15 Заходів  та  викласти їх у наступній редакції:

 «12. Тимчасове припинення встановлення доплат за   виконання обов’язків тимчасово  відсутніх працівників,  крім галузі  освіти.

    15. Припинення  заповнення вакантних посад (крім посад галузі освіти, посад керівників структурних підрозділів та їх заступників, а також випадків переведення з посади на посаду спеціалістів у межах структурних підрозділів органу державної влади в разі виникнення виробничої потреби, працевлаштування працівників патронатних служб членів Кабінету Міністрів України).».

         Внесення зазначених змін не призведе до погіршення якості надання освітніх послуг та зніме соціальну напругу серед працівників навчальних закладів і батьківської  громадськості,  що виникли внаслідок  встановлених обмежень.

    

 

Тимчасово виконуючий обов’язки  Міністра                                      І. Р. Совсун

 

 

 

 

************************************************************************************************************************

 

 

 

09.04.2014  № 02-5/215                                                       Міністру освіти і науки України

С.М.Квіту

 

Шановний Сергію Мироновичу !

 

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України після ознайомлення з проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)», реєстраційний № 4648, що розроблений Кабінетом Міністрів України, висловлює рішучий протест намірам звузити трудові права педагогічних та інших працівників навчальних закладів та установ освіти.

Скасування  норми частини 4 статті 36 Закону України «Про освіту» щодо створення у сільській місцевості шкіл першого ступеня незалежно від наявної кількості учнів, відкриття таких шкіл, а також самостійних класів за рішенням місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування може призвести до закриття таких шкіл навіть за наявності певної кількості учнів, які проживають у селі, порушить як основні принципи освіти щодо доступності для кожного громадянина усіх форм і типів освітніх послуг, що надаються державою, так і права органів місцевого самоврядування.  Профспілка переконана, що мають бути створені умови для забезпечення процесу відтворення людського ресурсу на селі з його національними і культурними рисами. Нинішній стан системи освіти в сільській місцевості не може бути виправданий економічними труднощами і складними трансформаційними процесами в суспільстві.

Вважаємо неприпустимим внесення змін до частини першої статті 25 Закону України «Про загальну середню освіту» про встановлення доплат за класне керівництво у 1 –  4 класах  у розмірі до 20 відсотків, у 5 – 11 класах – до 25 відсотків; за перевірку зошитів у 1 – 4 класах – до 15 відсотків,  у 5 – 11 класах – до 20 відсотків; за завідування майстернями – до 20 відсотків, навчальними кабінетами – до 15 відсотків, навчально-дослідними ділянками – до 15 відсотків ставки заробітної плати. Розмір доплати вчителям за класне керівництво не може коливатися в межах від 0 до 20 чи до 25 відсотків (залежно від класу) ставки заробітної плати, оскільки кожен з вчителів, на якого покладено виконання цих обов’язків, виконує однакову за змістом та обсягом роботу. Тому оплата за її виконання має встановлюватися у фіксованому розмірі, як це відбувалося впродовж багатьох десятиліть, що узаконено чинною редакцією статті 25 закону «Про загальну середню освіту».

Аналогічне стосується таких видів педагогічної роботи, як перевірка зошитів, завідування майстернями, навчальними кабінетами, навчально-дослідними ділянками, розмір оплати за виконання яких не може залежати від забезпеченості тієї чи іншої школи видатками на оплату праці.

Антисоціальними є також пропозиції про зміни до частини першої статті 22 Закону України «Про позашкільну освіту» щодо зменшення розмірів доплати за завідування майстернями, навчальними кабінетами, відділами, відділеннями, лабораторіями, куточками живої природи, дендропарками, зимовим садом, паспортизованими музеями, навчально-дослідними ділянками, теплицями,  шляхом запровадження норми «до» замість її фіксованої величини.

Наміри про встановлення доплат у менших, ніж граничні, розмірах звужують трудові права педагогічних працівників, що забороняється статтею 22 Конституції України.

Не можна допустити внесення змін до частини третьої статті 18 Закону України «Про позашкільну освіту» стосовно запровадження плати за одержання учнями документа про позашкільну освіту, оскільки це звужує права громадян на безоплатне одержання освіти та не відповідає нормам основного освітянського закону «Про освіту», статтею 27 якого встановлено, що випускникам навчальних закладу видається відповідний документ про освіту. Реалізація таких змін може призвести до того, що діти, які здобули позашкільну освіту за рахунок бюджетних видатків, можуть бути позбавлені можливості отримати відповідний документ через неспроможність батьків оплатити вартість його виготовлення.

Наміри про скасування норми частини третьої статті 32 Закону України «Про вищу освіту» про виплату грошового утримання при виході на пенсію з посади керівника вищого навчального закладу за рахунок навчального закладу в розмірі заробітної плати, яку він отримував перед виходом на пенсію, вважаємо такими, що суперечать статті 22 Конституції України. Не можуть бути підтримані пропозиції про роботу почесного ректора (президента), начальника, директора тощо вищого навчального закладу на громадських засадах, що передбачено змінами до цієї статті. Відповідно до статті 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя.

Скасування нормативу, передбаченого частиною п’ятою статті 64 Закону України «Про вищу освіту», щодо обсягів фінансування підготовки фахівців з вищою освітою за рахунок видатків Державного бюджету України у вищих навчальних закладах державної форми власності, які необхідні для забезпечення на кожні десять тисяч населення навчання не менше як ста студентів у вищих навчальних закладах першого і другого рівнів акредитації та ста вісімдесяти студентів у вищих навчальних закладах третього і четвертого рівнів акредитації, унеможливить формування на законодавчій базі обсягів державного замовлення та призведе до їх зменшення і, як наслідок, до скорочення працюючих, збільшення державних витрат, пов’язаних з безробіттям.

Зменшення показника відрахування коштів первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу, передбаченого статтею 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та статтею 250 Кодексу законів про працю України з 0,3 до 0,1 відсотка фонду оплати праці, призведе до зменшення обсягів фінансування оздоровчої та культурно-масової роботи, звуження прав працівників на оздоровлення, зменшення кола працюючих, які можуть поліпшити своє здоров’я.

Запропоновані зміни до статті 12 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та статей 40, 41, 42, 43 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», які стосуються зменшення розміру допомоги при народженні дитини, призведуть до суттєвого зменшення соціальної захищеності сімей з дітьми.

Прийняття запропонованих Кабінетом Міністрів України змін до зазначених законів викличе різке погіршення матеріального становища працюючих, особливо в умовах підвищення цін та тарифів, спричинить глибоке невдоволення в освітянських трудових колективах, що може призвести до масових акцій протесту.

Наголошуємо, що освіта має підтримуватися будь-якою ціною, інакше реальною стає загроза існуванню суспільства і цілісності народу, зникне сенс існування держави.

Тому закликаємо Вас, шановний Сергію Мироновичу, вжити всіх залежних заходів для недопущення прийняття передбачених проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)» змін до статті 36 Закону України «Про освіту», статті 25 Закону України «Про загальну середню освіту», статей 18 та 22 Закону України «Про позашкільну освіту», статей 32 та 64 Закону України «Про вищу освіту», статті 12 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та статей 40, 41, 42, 43 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», статті 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», статті 250 Кодексу законів про працю України, які звужують трудові та соціальні права освітян, що заборонено статтею 22 Конституції України.  

 

З повагою

Голова Профспілки                                                          Г.Ф.Труханов

***********************************************************************************************************************

 

*************************************************************

До уваги страхувальників!

Світловодська МРВД КОВ ФСС з ТВП

пропонує отримати путівки до оздоровчих закладів:

 

Санаторій «Гусарське урочище» м. Новоукраїнка, Кіровоградська  обл..

Профілі захворювання : органи  травлення; органи опори та руху; серцево-судинні захворювання.

Дати заїзду з 17.04. 2014 р. та 08.05.2014 р.

Повна вартість 6069,00 гр.,  

20% до сплати від застрахованої особи 1213,80 гр.

 

Санаторій «Дніпровський» м. Дніпродзержинськ

Профілі захворювання : органи опори та руху

Дати заїзду з 16.04. 2014 р. та 09.06.2014 р.

Повна вартість 6468,00 гр.,  

20% до сплати від застрахованої особи 1293,60 гр.

 

Санаторій «Лісова пісня»  Волинська  обл. Шацький район, с. Гаївка

Профілі захворювання : органи  травлення

Дати заїзду з  05.05.2014 р.

Повна вартість 6384,00 гр.,  

20% до сплати від застрахованої особи 1276,80 гр.

 

Санаторій « ім. Горького» м. Одеса

Профілі захворювання : органи  травлення

Дати заїзду з 09.04. 2014 р.

Повна вартість 6510,00 гр.,  

20% до сплати від застрахованої особи 1302,00 гр.

 

За довідками звертатись:

 м. Світловодськ, вул. Леніна, 1

тел. (05236) 2-07-57, 7-32-91

 

b

span class=b

Авторизація


запам'ятати


 Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Національна дитяча гаряча лінія
Новини
29 лист. 2018
28 листопада відбувся зональний етап конкурсу "Учитель року - 2019" в номінації "Захист Вітчизни"
28 лист. 2018
28 листопада відбувся зональний етап конкурсу "Учитель року - 2019" в номінації "Захист Вітчизни"
26 вер. 2018
20 - 22 вересня на базі Олександрійського району відбувся обласний туристичний зліт серед працівників зкладів освіти. Збірна команди Світловодського району Взяла активну участь.